پچ دیابتی

پچ دیابتی

انواع پچ های دیابتی

پچ های دیابتی به روش های مختلفی کار می کنند. در ادامه به توضیح چند نوع از این پچ ها خواهیم پرداخت.

پچ-پمپ انسولین.

این پچ شامل یک کارتریج کوچک است که با انسولین سریع الاثر پر می شود و به وصله ای که روی بدنتان می چسبانید وصل می شود. انسولین از طریق یک سوزن کوچک که چسب آن را در جای خود نگه می دارد وارد جریان خون شما می شود. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند نسبت به افرادی که به انسولین تزریق  می‌کنند  به انسولین روزانه کمتری نیاز دارند.

سیستم های پایش مداوم گلوکز

با این سیستم یک سنسور روی پوست خود می چسبانید. سپس از دستگاهی استفاده می‌کنید که با آن کار می‌کند – در برخی موارد، تلفن هوشمندتان – برای اسکن آن استفاده می شود. این حسگر اطلاعاتی در مورد قند خون شما از جمله سطح قند خون روزانه شما را نشان می دهد. برای دریافت آن نیاز به نسخه دارید.

پچ های آزمایشی انسولین

محققان در حال کار بر روی راهی هستند تا انسولین را از طریق یک پچ بدون هیچ وسیله دیگری تزریق کند. آن را مانند یک چسب نیکوتین برای سیگاری هایی که سعی در ترک سیگار دارند، یا یک چسب تسکین دهنده درد برای افرادی که درد عضلات دارند، در نظر بگیرید. نتایج در مورد حیوانات امیدوارکننده است، اما قبل از اینکه برای مردم خوب شود، تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

پچ های گیاهی بدون نسخه (OTC)

فقط به این دلیل که یک خرده فروش بزرگ چیزی را می فروشد به این معنی نیست که کار می کند. این مورد در مورد چسب های به اصطلاح دیابت یا چسب های دیابتی است. آنها مورد تایید FDA نیستند. این بدان معناست که آنها فرآیند آزمایشی مشابه داروها و دستگاه های تایید شده را طی نکرده اند. حتی تحقیقات قابل اعتمادی در مورد ترکیب گیاهانی که این تکه ها ادعا می کنند ارائه می دهند وجود ندارد.

داروی گیاهی چینی برای دیابت

داروهای گیاهی چینی اغلب برای علائم مرتبط با دیابت در چین استفاده می شود. رایج ترین تکه های دیابت OTC ترکیبی از گیاهان دارویی سنتی چینی را فهرست می کند. آیا آمریکایی ها این جایگزین بالقوه برای طب غربی را از دست می دهند؟

طبق تحقیقات و پزشکان موجود نیست. مطالعات زیادی در مورد گیاهان ترانس درمال (از طریق پوست) برای این بیماری وجود ندارد. اما یک بررسی بزرگ به تأثیر گیاهان بر یک عارضه شایع بیماری به نام نوروپاتی پرداخت.

در حال حاضر، هیچ پچ مستقلی وجود ندارد – نسخه یا بدون نسخه – که بتوانید برای کنترل دیابت روی پوست خود بچسبانید. تکه هایی که به مدیریت این بیماری کمک می کنند بخشی از سیستم های پیچیده تجهیزات پزشکی هستند.

اما برخی از چسب های دارویی می توانند به سایر مشکلات سلامتی که ممکن است در افراد مبتلا به این اختلال رخ دهد کمک کنند. چند مثال:

کلونیدین به عنوان یک چسب ترانس درمال برای فشار خون بالا موجود است. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 فشار خون بالایی دارند.
اکسی بوتینین، دارویی برای مثانه بیش فعال، به عنوان یک چسب پوستی OTC برای زنان و یک پچ پوستی تجویزی برای مردان در دسترس است. برخی از افراد مبتلا به این بیماری به دلیل آسیب عصبی، مشکلات مثانه دارند.
نیتروگلیسیرین ترانس درمال به پیشگیری از درد قفسه سینه (آنژین صدری) ناشی از بیماری عروق کرونر کمک می کند. دیابت خطر ابتلا به آنژین را افزایش می دهد.

جذابیت درمان های طبیعی برای دیابت

هزینه دارو دلیل دیگری است که ممکن است به دنبال داروهای طبیعی از جمله پچ های طبیعی باشید. برخی تحقیقات نشان می دهد که هزینه انسولین در سال های اخیر دو برابر شده است.

اگر می خواهید میزان مصرف داروهای معمولی را کاهش دهید، با پزشک خود در مورد راه هایی برای کنترل بهتر دیابت خود صحبت کنید. همچنین، توصیه های پزشک خود را در مورد کاهش وزن، تغذیه سالم و ورزش منظم به قلب خود توجه کنید. آنها متعهد و سخت کوش هستند، اما به حفظ قند خون شما به حد طبیعی کمک می کنند. این می تواند به این معنی باشد که می توانید عوارض جدی را به تعویق بیندازید یا متوقف کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.