زخم عمل ماموپلاستی

زخم عمل ماموپلاستی

زخم ماموپلاستی

اسکارهای جراحی ماموپلاستی سینه بعد از جراحی کوچک کردن سینه شایع هستند. جراح شما مراقبت می کند که خطوط برش را در طول عمل شما پنهان کند. گزینه های درمانی می تواند شامل کرم یا پماد، تزریق و ماساژ باشد.

زخم ماموپلاستی چیست؟

اسکارهای کوچک کردن سینه علائم قابل مشاهده ای از روند بهبودی بدن شما پس از جراحی کوچک کردن سینه هستند. اسکارها پس از ایجاد یک برش در پوست توسط جراح ایجاد می شود و سپس برش را می بندد تا بدن شما بافت اسکار ایجاد کند. بافت اسکار بافت جدید پوستی است که شکاف ناشی از برش را پر می کند. بیشتر اسکارهای ناشی از جراحی کوچک کردن سینه خطوط نازکی هستند که رنگ آنها با رنگ طبیعی پوست شما متفاوت است.

زخم های ماموپلاستی  چگونه به نظر می رسند و چه حسی دارند؟

اسکارهای کوچک کردن سینه از نظر شکل و اندازه متفاوت هستند، اما معمولاً مانند خطی هستند که سایه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شما است. اسکارها همچنین می توانند صورتی، قرمز، بنفش، خاکستری یا قهوه ای تیره باشند. برخی از افراد بیشتر در معرض خطر ایجاد اسکار برجسته هستند. جای زخم ممکن است بعد از جراحی شما خارش داشته باشد یا احساس حساسیت کند.

انواع مختلف زخم کوچک کردن سینه چیست؟

نوع زخم کوچک کردن سینه شما بسته به نوع برشی که جراح شما در حین جراحی کوچک کردن سینه ایجاد می کند، متفاوت است. دو نوع برش اصلی برای تکمیل عمل کوچک کردن سینه وجود دارد:

روش عمودی (آب نبات چوبی):

برای جراحی عمودی یا آب نبات چوبی، جراح دو برش در اطراف آرئول شما (دایره تیره‌تر اطراف نوک پستان شما) و دیگری که به صورت عمودی از پایین هاله به سمت چین پایین می‌رود ایجاد می‌کند. پستان.
روش معکوس (لنگر):

برای جراحی کوچک کردن سینه معکوس یا لنگر، جراح سه برش ایجاد می کند: یکی در اطراف لبه نوک سینه شما، یکی از پایین به سمت چین سینه و دیگری در امتداد چین سینه.
جراح شما در طول عمل شما احتیاط می کند تا ظاهر اسکار را به حداقل برساند، اما معمولا نمی توانند از همه اسکارها جلوگیری کنند.

عوارض اسکار کوچک کردن سینه چیست؟

دو نوع عارضه وجود دارد که باعث ایجاد جای زخم بعد از جراحی کوچک کردن سینه می شود:

اسکارهای کلوئیدی اسکارهای برجسته ای هستند که بزرگتر از محل برش شما رشد می کنند. آنها به آرامی طی ماه ها تا سال ها رشد می کنند. این نوع اسکار با گذشت زمان از بین نمی رود. این اسکارها در صورت داشتن رنگ پوست تیره‌تر به دلیل کد ژنتیکی، شایع‌تر هستند.
اسکار هایپرتروفیک اسکارهای برجسته ای هستند که یک تا دو ماه پس از جراحی ظاهر می شوند. برخلاف اسکارهای کلوئیدی، این اسکارها فراتر از محل برش گسترش نمی‌یابند. اسکارهای هیپرتروفیک به مرور زمان محو می شوند.

چگونه بفهمم که چه نوع زخم ماموپلاستی خواهم داشت؟

اندازه و الگوی اسکارهای کوچک کردن سینه به تکنیکی که جراح شما استفاده می کند بستگی دارد. ارائه‌دهنده شما تکنیکی را که برای شما مناسب است بر اساس موارد زیر توصیه می‌کند:

  • روش خاص سینه
  • اندازه سینه و آناتومی سینه.
  • شکل و تقارن سینه (خواه یک سینه بزرگتر یا کوچکتر از دیگری باشد).
  • نتیجه مطلوب روش

آیا زخم های ماموپلاستی با گذشت زمان متفاوت به نظر می رسند یا تغییر می کنند؟

بله، اسکارهای کوچک کردن سینه با زمان بهبودی بدن شما پس از جراحی تغییر می کنند. بیشتر جای زخم ها محو می شوند یا با رنگ طبیعی پوست شما ترکیب می شوند و می توانید آنها را با لباس بپوشانید. اسکارهای کوچک کردن سینه شما ممکن است تغییر کنند:

بعد از شش هفته: احتمالاً برای چند هفته روی جای زخم خود بانداژ خواهید داشت تا از محل جراحی خود محافظت کنید، بنابراین ممکن است متوجه بهبود پوست خود نشوید. هنگامی که باندهای خود را طبق دستور بردارید، جای زخم شما ممکن است رنگ قرمز داشته باشد (معمولاً قرمز تا بنفش). آن ناحیه از پوست شما ممکن است کمی نسبت به پوست اطراف آن بالاتر باشد.
بعد از شش ماه: بافت اسکار شما هنوز جدید است، بنابراین جای زخم شما روی پوست شما برجسته می شود. شما نیازی به بانداژ روی محل جراحی خود نخواهید داشت، زیرا پوست شما روی محل برش بهبود یافته است، اما جای زخم شما ممکن است روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما به نظر برسد. رنگ های قرمز ممکن است هنوز وجود داشته باشند اما آنقدرها پر جنب و جوش نیستند. ممکن است مقداری ارتفاع روی محل برش خود داشته باشید یا جای زخم شما صاف روی پوست شما باشد.
بعد از یک سال: این مرحله بازسازی است. جای زخم شما شروع به ترکیب شدن با رنگ طبیعی پوست شما خواهد کرد. ممکن است برای چندین ماه تا سال همچنان روی پوست شما برجسته باشد. جای زخم شما روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما به نظر می رسد اما در سایه نزدیک است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.