دپارتمان تغذیه

دپارتمان تغذیه

هدف کلی این دپارتمان کنترل متابولیک بیماران مبتلا به دیابت از طریق اصلاح عادت های غذایی و شیوه زندگی است.اولین و مهمترین هدفِ برنامه ریزی غذایی در افراد مبتلا به دیابت، حفظ و ثبات نسبی سطح قند خون (گلوکز خون ناشتا و دو ساعت پس از صرف غذا ) در محدوده طبیعی و یا نزدیک به آن جهت پیشگیری از عوارض حاد و مزمن دیابت می باشد که مشاورین تغذیه با استفاده از به روز ترین متد تغذیه ای به انجام می رسانند. جهت تحقق این امر، باید بین غذای مصرفی با انسولین (تزریقی یا طبیعی) و فعالیت بدنی یا ورزش تعادل برقرار کنید.

 

 دومین هدفِ برنامه ریزی غذایی ، بازگشت میزان چربی به مقادیر طبیعی است تا خطر بیماری های قلبی_ عروقی را کاهش دهیم . دو نوع چربی خون که به طور معمول مورد آزمایش قرار می گیرند، کلسترول و تری گلیسرید هستند. افزایش چربی های خون اغلب سبب ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی می شود.هدف برنامه ریزیِ غذایی حفظ مقدار کلسترول خون کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسرید کمتر از ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر می باشد( برای کودکان و نوجوانان مقدار کلسترول زیر ۱۷۰ میلی گرم توصیه شده است). البته این مورد، در افراد مختلف با شرایط متفاوت مثل بیماری قلبی و فشار خون ، نارسایی کلیه متفاوت می باشد که لازم است به صورت شخصی و موردی رژیم غذایی داده شود.

سومین هدف برنامه ریزی غذایی، تامین کالری کافی در کودکان مبتلا به دیابت برای اطمینان از رشد و نمو طبیعی با درنظر گرفتن انسولین مصرفی و عادات غذایی و فعالیت بدنی ، رساندن مواد مغذی و انرژی لازم برای نتایج متابولیک ِمطلوب در زنان حامله یا شیرده مبتلا به دیابت و تامین نیاز های تغذیه ای افراد مسن دیابتی است . محاسبه انرژی مورد نیاز روزانه کاملا فرد با فرد فرق می کند و عوامل زیادی مانند سن ، جنس ، میزان فعالیت ، توده عضلانی و… تاثیرگزار است . بهترین روش انتخابِ رژیم غذایی به صورت فردی است که عادات و ذائقه فرد هم در آن لحاظ    می شود . در کل غیر از کاهش قند خون دو هدف دیگر در ارائه رژیم غذاییِ مناسب وجوددارد.

  • کاهش توده چربی
  • ثابت ماندن یا افزایش بافت عضلانی

 

 چهارمین و مهمترین هدف برنامه ریزی غذایی ، پیشگیری و درمان عوارض مزمن دیابت ، اصلاح دریافت غذایی و تصحیح شیوه زندگی برای پیشگیری و درمان چاقی ، چربی خون بالا ، بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون و عوارض کلیوی می باشد.

در ضمن لحاظ کردن  نکات زیر هم در روند درمان بسیار حائز اهمیت است :

 

◄آموزش جهت پیشگیری و درمان هیپوگلیسمی ( افت قند خون ) ، بیماری های حاد و مشکلات ناشی از     کاهش قند خون هنگام ورزش ، برای افرادی که با انسولین درمان می شوند .

◄تشویق به فعالیت بدنی و انتخاب غذاهای مناسب که به کاهش وزن کمک کرده و یا پیشگیری از افزایشِ وزن در افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت.

◄برگزاری کلاس های آموزشی به منظور خود مراقبتیِ افراد مبتلا به دیابت در کنترل قند خون .

◄پیگیری بیمار تا زمان رسیدن به نتایج مطلوب آزمایشگاهی .

براساس راهنمای رژیم غذایی انجمن غذای آمریکا در سال ۱۹۹۰ هر فرد باید:

  1. غذاهای متنوع مصرف کند.
  2. وزن مطلوب را حفظ کند.
  3. رژیم کم چربی با چربیهای غیر اشباع  و کلسترول پایین انتخاب کند.
  4. رژیم غذایی هر فرد باید انواع مختلف سبزیجات ، میوه جات و غلات را در برگیرد.
  5. در مصرف قندها( به خصوص قندهای ساده ) احتیاط را رعایت کند.
  6. از افراط در مصرف نمک خودداری کند.
  7. از مصرف الکل پرهیز کند.

نکته مهم : رعایت کردن اصول تغذیه مهارتی است که فرد برای دستیابی به این مهارت ها بایستی به طور منظم در جلسات مشاوره تغذیه شرکت کند و آموزش های لازم را ببیند وبه اشکالات متعددی که در نحوه رعایت اصول دقیق و موثر تغذیه وجود دارد پی برده و آن ها را رفع کند .باید اشاره داشت که هر قدر هم دارو درمانی به طور پیشرفته انجام شود و دوز انسولین و قرص های خوراکی با دوز بالابرای بیمار تجویز شود اما اگر فرد رژیم غذایی را رعایت نکند به نتیجه مطلوب درمانی دست نمی یابد .

bg-border

درباره مرکز دیابت ارمغان

هدف از تاسیس این مرکز آموزش پیشگیری و کنترل دیابت، درمان همه جانبه بیماران دیابت و … می باشد. در راستای نیل به این اهداف رویکرد این مرکز بکارگیری راهکارهای علمی و قابل اجرا، بر اساس اخرین مطالعات و دستاوردهای علمی ایران و جهان در بیماران دیابتی، خانواده ی آنان و افراد مستعد ابتلا به این بیماری می باشد.

تمامی حقوق برای مرکز درمان دیابت ارمغان محفوظ است. © 1396

طراحی و پشتیبانی نوین راهکار تات