تشخیص دیابت

گاهی مبتلایان به دیابت نوع ۲، بعد از شروع عوارض از بیماری شان خبردار می‌شوند. قبل از اینکه آدمها به دیابت نوع ۲ مبتلا شوند، دوره ای رو میگذرانند که در آن هیچ کدام از علائم مربوط به عارضه دیابت را ندارند، که به آن دیابت پنهان گفته می شود. در این حالت، قند خون فرد بالاتر از میزان طبیعی هست، اما نه به میزانی که به عنوان دیابت شناخته شود. بنابراین خیلی مهم است که فرد در دوره ی پنهان بیماری خود را تشخیص بدهد، تا به عوارضی بعدی مانند مشکلات قلب و عروق، چشم و کلیه دچار نشود.

چگونه باید دیابت را تشخیص دهیم؟

قبل از هر چیز باید بدانید، آیا اساسا در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارید؟ افرادی که بیشتر در معرض دیابت هستند معمولا جزو کسانی هستند که سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت دارند، افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن بوده و یا اندازه دور شکم آنها بالاست (چاقی شکمی)، افراد دارای کلسترول یا تری گلیسیرید بالا، افرادی که فعالیت بدنی زیادی ندارند و یا زنانی که مبتلا به سندرم تخمدان کیست هستند. سن بالا هم میتواند عاملی برای ابتلا به دیابت باشد، چون با افزایش سن، بدن توانایی کمتری در جذب گلوکز خواهد داشت و در نتیجه احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ بیشتر خواهد شد.
برای این موضوع تست آنلاینی را برای شما آماده کرده ایم که میتوانید با انجام آن متوجه شوید چه میزان در خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستید. حتما در تست آنلاین دیابت شرکت کنید و نتایج آن را با یک دکتر متخصص دیابت، مطرح و مشورت نمایید.

 

تست آنلاین دیابت