از بین بردن موهای زائد در افراد دیابتی

وقتی صحبت از موهای زائد افراد دیابتی می شود، بحث کمی پیچیده تر می شود. این امر عمدتاً به این دلیل است که افراد دیابتی پوست حساس تری دارند و معمولاً مستعد آسیب و ابتلا به عفونت هستند، به همین دلیل افراد مبتلا به دیابت باید در انتخاب روش حذف مو های زائد احتیاط بیشتری داشته باشند.

در ادامه ی مقاله اطلاعات مفیدی در مورد روش های مختلف موجود ازبین بردن موهای زائد برای بیماران دیابتی آورده شده است، بنابراین یادداشت برداری را شروع کنید!

لیزر موهای زائد در بیماران دیابتی

بدون تردید لیزر مو یکی از مورد علاقه ترین روش های رفع موهای زائد است، اما عوارض مهمی برای آن وجود دارد که افراد دارای دیابت قبل از شروع درمان باید بدانند. به عنوان مثال، افراد مبتلا به دیابت به دلیل حساسیت اعصاب و بافت ها، می توانند در زمان لیزر موی خود احساس درد بیشتری داشته باشند و به دلیل آهسته تر شدن پاسخ درمانی، مستعد ابتلا به عفونت ها هستند.

اپیلاتورهای مو برای بیماران دیابتی

به دلیل این که اپیلاتور ها ریشه های مو را از بین می برند، ممکن است فولیکول مو متورم خالی مستعد ابتلا به عفونت باشد. ضد عفونی کردن سر و موچین اپیلاتور با  الکل قبل از استفاده به کاهش احتمال شیوع عفونت کمک می کند. همچنین بهتر است که با متخصص پوست خود صحبت کنید تا در مورد محل های ممکن برای اپیلاسیون مو های بدن خود اطلاعات بیشتری داشته باشید.

کرم های از بین برنده ی موهای زائد برای دیابتی ها

برخی از تحقیقات نشان داده اند که ممکن است پوست دیابتی ها  نسبت به مواد شیمیایی موجود در این کرم ها بسیار حساس باشند. اگر این روش ترجیحی شما برای ازبین بردن موهای زائد است، بهتر است قبل از آزمایش با محصولات و روش های مختلف با پزشک آموزش دیده مشورت کنید.

 

خلاصه 

در طی ۲۰ سال گذشته، بیش از نیم میلیون مشتری برای دستیابی به پوستی سالم تر و درخشان تر اقدام کرده اند تا پوستی صاف و بی عیب و نقص داشته باشند. هم چنین کلینیک های پوست به دلیل بازخوردهای خوب و مثبت خود از مشتریان به یکی از بهترین  روش های مورد تقاضا برای لیزر موهای زائد تبدیل شده اند. بهتر است قبل از اقدام به روش های انتخابی خود، با پزشک خودمشورت نمایید.

 

منبع: Skinclinics